Auto lukturu pulēšana Rīgā, Autoserviss Rīgā, auto remonts, autoevakuators, automazgātava

Kāpēc priekšējo lukturu pulēšana ir svarīga

Automašīnu priekšējo lukturu pulēšana ir svarīga ne tikai no estētiskā viedokļa, bet arī galvenokārt drošības apsvērumu dēļ. Automašīnas darbības laikā priekšējie lukturi ātri aptumšojas, tiek pārkāptas optiskās īpašības, un tas notiek pat tad, ja rūpīgi kopjat savu automašīnu.

Bojātajiem priekšējiem lukturiem parādās skrāpējumi, mikroplaisas, šķembas, dzeltenums un duļķainība, kas būtiski ietekmē redzamības pasliktināšanos, īpaši nakts laikā, kas rada apdraudējumu gan pašam vadītājam, gan citiem satiksmes dalībniekiem. Un tas, savukārt, noved pie strauja vadītāja noguruma, jo ir nepārtraukti jāskatās uz slikti apgaismotu ceļu, jo laika gaitā priekšējie lukturi kļūst arvien mazāk spoži. Ierobežota redzamība samazinātas gaismas caurlaidības dēļ var palielināt negadījuma risku.

Ir dažādi iemesli, kāpēc tiek aptumšoti automašīnas priekšējie lukturi. Galvenie no tiem ir:

 • saules iedarbība, laikapstākļi, temperatūras izmaiņas, kā arī nepareizi izvēlēti auto kopšanas līdzekļi var izraisīt priekšējo lukturu dzeltēšanu un
 • duļķainību;
 • neatbilstība automašīnu mazgāšanas tehnoloģijai;
 • kukaiņu pielipšana, automašīnai braucot ar lielu ātrumu;
 • smilšu, sāls, grants, netīrumu, ūdens, mazu priekšmetu, kas izlido no automašīnas riteņiem, iedarbība;
 • priekšējo lukturu hermētiskuma trūkums;
 • sausu un netīru lupatu izmantošana priekšējo lukturu tīrīšanai;

Visi iepriekš minētie faktori agri vai vēlu samazinās jūsu automašīnas pievilcību un samazinās redzamību uz ceļa. Šī iemesla dēļ ir ārkārtīgi svarīgi savlaicīgi iztīrīt un nopulēt automašīnas priekšējos lukturus, lai izvairītos no negatīvām sekām.

Turklāt, lai izietu Jūsu automašīnas tehnisko apskati, ir nepieciešami atbilstošie priekšējo lukturu tehniskie un optiskie parametri. Lukturu pārbaude ir obligāta procedūra tehniskajā apskatē, pareizie parametri tiek pārbaudīti ar speciālu ierīci, tāpēc, lai izietu apskati, ļoti svarīgi, lai būtu servisa stāvoklī esošie lukturi.

Priekšējo lukturu pulēšanas priekšrocības mūsu autoservisā:

 • priekšējie lukturi atgriežas sākotnējā caurspīdīgumā, uzlabojas redzamība un gaismas caurlaidība;
 • uzlabo braukšanas kvalitāti, samazina vadītāja nogurumu. Tā kā gaisma vairs nelūst, tiek nodrošināta laba ceļa redzamība, priekšējie lukturi neapžilbina pret jums virzošos autovadītājus;
 • ievērojami uzlabo jūsu priekšējo lukturu izskatu. Priekšējie lukturi izskatās estētiski patīkami, un ar tiem jūsu automašīna kopumā izskatās kopta un pievilcīga.

Lieliska alternatīva automašīnas bojāto priekšējo lukturu nomaiņai ar jauniem lukturiem ir plastmasas priekšējo lukturu lēcu pulēšana. Tāpēc iesakām profesionāli nopulēt plastmasas automobiļu lukturus. Galu galā pareizo lukturu pulēšanas posmu veikšana palīdzēs izvairīties no nevajadzīgām izmaksām un atjaunot automašīnas priekšējo lukturu tehniskās īpašības, vienlaikus saglabājot drošību.

Kādas ir automašīnas priekšējo lukturu pulēšanas darbības?

Parasti automašīnu priekšējo lukturu pulēšana ietver vairākus posmus.

 • Automobiļu lukturu sagatavošanas pulēšanai sākotnējā posmā mūsu servisa speciālistiem ir jāveic visaptveroša visu pulēšanai nepieciešamo materiālu un aprīkojuma sagatavošana. Tāpēc, pirmkārt, mūsu servisa speciālists apskatīs Jūsu auto un konsultēs par radušajiem jautājumiem. Tālāk visas vietas ap lukturi tiek pārlīmētas ar speciālu aizsargājošu maskēšanas lenti vai, ja nepieciešams, var noņemt atsevišķus elementus. Šī procedūra tiek veikta, lai nodrošinātu, ka krāsa, citi automašīnas elementi un lukturis ir aizsargāti no iespējamiem bojājumiem tīrīšanas un pulēšanas procedūras laikā.
 • Otrs svarīgais solis ir visaptveroša automašīnas priekšējo lukturu tīrīšana. Šī procedūra ir nepieciešama, lai noņemtu visus netīrumus no luktura virsmas. Lukturi tiek rūpīgi iztīrīti no netīrumiem, un pēc tam speciālists mazgā lukturus, izmantojot īpašus lukturu tīrīšanas līdzekļus, kas ļauj noņemt ne tikai visstiprākos netīrumus, bet arī citus piesārņotājus, piemēram, kukaiņu pēdas un tauku traipus;
 • Nākamais solis pēc pilnīgas automašīnas priekšējo lukturu tīrīšanas no netīrumiem ir pulēšanas darbu galvenā posma veikšana. Lai to izdarītu, speciālists veic pirmo posmu, tā saukto rupjo darbu ar slīpmašīnu, izmantojot cieto smilšpapīru, kas ļauj noņemt veco plastmasas slāni un galvenos defektus no augšējās virsmas, kas parādījās uz luktura kā automašīnas ekspluatācijas rezultāts. Tās var būt mikroshēmas, mikroplaisas, plāksne utt. Pārlaidot virsmu ar cieto smilšpapīru, to apstrādā ar smalkāku “smilšpapīru”. Slīpēšanas process jāveic ļoti rūpīgi, tāpēc ir svarīgi, lai pulēšanu veiktu speciālists, kuram ir pieredze šāda veida darbos. Pretējā gadījumā pastāv liela varbūtība, ka priekšējais lukturis tiks bojāts, kas neizbēgami novedīs pie tā nepiemērotības turpmākai lietošanai. Pašpulēšana bez atbilstošām profesionālajām iemaņām un pieredzes var sabojāt lukturi, jo netiek ievēroti pulēšanas noteikumi un nepareizi palielināts berzes spēks uz luktura virsmas un krasa temperatūras paaugstināšanās uz virsmas. Šo posmu sauc par priekšējā luktura virsmas noņemšanas posmu, kura laikā no luktura virsmas tiek noņemti iegūtie baltie graudi un virsma kļūst matēta;
 • Pēc tam seko priekšējo lukturu pulēšanas tehnoloģiskais posms, kas ietver turpmāku apstrādi, ko veic, izmantojot mīkstu pulēšanas riteni, uz dzirnaviņas nēsātu sprauslu un īpašas abrazīvas pastas ar mazām daļiņām izmantošanu. Šajā posmā speciālists uz pulēšanas riteņa uzklāj pastu ar smalkām abrazīvām daļiņām un sāk pakāpeniski, ar vienmērīgām apļveida kustībām apstrādāt visu virsmu, līdz tā zaudē savu blāvumu un tiek sasniegts ideāls priekšējo lukturu virsmas gludums. Pēc miglas izzušanas uz luktura virsmas tas tiek apstrādāts ar mīkstu šķiedru;
 • Priekšējo lukturu pulēšanas pēdējais posms ir priekšējo lukturu perfektas caurspīdīguma sasniegšanas process. Uz iztīrīta luktura meistars uzklāj neabrazīvu pastu un veic pēdējo pulēšanu ar mīkstu apli. Pēc tam no lukturu virsmas noņem atlikušo pastu, kārtīgi nomazgā lukturi, un speciālists pārbauda veiktā darba kvalitāti. Ja luktura virsma neprasa nekādas modifikācijas, veiktā darba kvalitāte ir augstā līmenī un tiek sasniegts vēlamais rezultāts, tad meistars izžāvē lukturi un pārklāj to ar speciālu hidrofobu savienojumu, lai saglabātu ilgāku efektu no plkst. priekšējo lukturu pulēšana. Manuāla pulēšana ļauj speciālistiem atjaunot jūsu lukturu optikas optimālos rūpnīcas parametrus.

Lukturu pulēšana aizņem no 20 minūtēm līdz 1 stundai, ar sarežģītu darbu līdz 3 stundām. Automašīnu lukturu pulēšanas rezultāts saglabājās no diviem līdz trim gadiem. Pēc pulēšanas lampu caurspīdīgums palielinās par aptuveni 30% – 50%.

Jāpiebilst, ka nav skaidru kritēriju priekšējo lukturu atkārtotas pulēšanas laikam. Tas ir atkarīgs no jūsu automašīnas dažādajiem ekspluatācijas apstākļiem un automašīnas priekšējo lukturu rūpnīcas kvalitātes.

Mūsu speciālisti izmanto profesionālus pulēšanas materiālus no 3M.

Lukturu pulēšanas izmaksas ir atkarīgas no luktura sākotnējā stāvokļa, darba sarežģītības un parasti ir sākot no 20 eiro par lukturi. Pēc pārbaudes mūsu uzņēmuma speciālists konsultēs klientu un ieteiks labāko risinājumu.

Turklāt mūsu autoservisā nodarbojamies ar automašīnu lukturu plastmasas detaļu remontu un nomaiņu.

Sazinieties ar mūsu autoservisu! Mūsu speciālisti vienmēr ir priecīgi jums palīdzēt un atbildēt uz visiem jūsu jautājumiem saistībā ar jūsu automašīnas pulēšanas, lukturu remonta un plastmasas lukturu detaļu nomaiņu.