Automašīnas vai motocikla izplūdes sistēma ir paredzēta izplūdes gāzu un tvaiku izvadīšanai no dzinēja cilindra tilpuma, to tālākai dzesēšanai un, galvenais, trokšņa un toksisko izmešu samazināšanai vidē.

Kad varētu remontēt trokšņa slāpētāju?

Nepieciešamība remontēt šo automašīnas daļu parasti ir saistīta ar kāda no tās elementa darbības traucējumiem:

 • spailes kanna, kas visbiežāk sabojājas mehānisku bojājumu vai rūsas bojājumu rezultātā;
 • izplūdes kolektors. Šo elementu visbiežāk negatīvi ietekmē augsta temperatūra, kā arī aizsērējis vai izkusis katalizators, kas neļauj izplūdes gāzēm iziet no sistēmas;
 • katalizators. Laika gaitā var rasties tā šūnu kušana vai aizsērēšana ar kvēpiem, kā rezultātā rodas nepieciešamība salabot trokšņa slāpētāju;
 • rievojums. Šī trokšņa slāpētāja sastāvdaļa ir pakļauta izdegšanai katalītiskā neitralizatora atteices dēļ un plīsumam trieciena rezultātā;
 • rezonators. Šis elements pārstāj darboties pareizi bojājumu, pārkaršanas vai rūsas rezultātā.

Nav tik grūti noskaidrot, ka trokšņa slāpētājā ir caurums. Iegūtais troksnis ir apdullinošs un var būt ļoti kaitinošs un kaitinošs, kā arī radīt problēmas automašīnas dzinējam. Metināto šuvju izdegšana jūsu automašīnas darbības laikā izraisa nepieciešamību pēc steidzama remonta, lai atjaunotu visus bojātos savienojumus.
Ir dažādi veidi, kā salabot pārdurtu izplūdes cauruli. Mūsu servisā veicam profesionālu trokšņa slāpētāju remontu, kā arī to metināšanu.
Veicot izplūdes sistēmas remontu, mūsu meistari izmanto atbilstošu aprīkojumu un palīgmateriālus, kas ļauj kvalitatīvi veikt visu izplūdes sistēmas remonta darbu apjomu.

Mūsu autoservisā sniegto pakalpojumu saraksts:

 1. Izplūdes sistēmas diagnostika.
 2. Izpūtēju remonts, tā metināšana.
 3. Izplūdes caurules, rezonatora, izplūdes caurules nomaiņas veikšana.
  Visbiežāk neizdodas vidējā un aizmugurējā daļa – un tas ir rezonators un trokšņa slāpētājs, daudz retāk priekšējā caurule. Ja rodas darbības traucējumi vai nav iespējams salabot vienu vai vairākus elementus, tas tiek nomainīts vai nu pa daļām, vai komplektā.
 4. Izplūdes kolektora sistēmas nomaiņas un remonta veikšana.
  Galvenie simptomi, kas norāda uz noplūdēm izplūdes kolektorā vai izplūdes kolektora blīvēs, ir dzirdama skaļa dzinēja skaņa, izplūdes gāzu smaka pasažieru salonā. Šajā gadījumā izplūdes kolektors tiek demontēts un tiek noskaidrots tā noplūdes cēlonis. Problēma var būt vai nu blīve, vai plaisa pašā kolektorā. Šāda nepareiza darbība tiek novērsta, nomainot blīvi, nomainot kolektoru vai remontējot kolektoru, to metinot.
 5. Blīvju, skavu, gumijas lentu, remonta komplektu nomaiņas veikšana.
 6. Katalizatora darbības traucējumu diagnostika. Katalizatora nomaiņas veikšana.

Galvenie katalītiskā neitralizatora atteices cēloņi ir:

 • detaļas novecošanās, kā rezultātā tiek zaudētas tā sauktās “pēcdedzināšanas” īpašības. Tas ir visizplatītākais katalizatora atteices cēlonis, jo katalizatora pareizais darbības resurss ir aptuveni 100 000 tūkstoši km.
 • fiziski bojājumi, piemēram, sitiens. Tas notiek diezgan bieži, jo atrodas ļoti trauslā keramikas pamatnē.
 • katalizatora šūnu aizsērēšana. Parasti šādas darbības traucējumi biežāk rodas automašīnām, kurām ir dīzeļdzinējs. Cēloņi: nepareiza maisījuma veidošanās, eļļas iekļūšana izplūdes sistēmā. Un rezultātā tiek zaudēta vilce un dzinēja jauda.
 • Izplūdes sistēmas katalizatora galvenā funkcija ir samazināt kaitīgo vielu emisiju degvielas sadegšanas laikā vidē. Tas ir tās galvenais uzdevums no vides faktora viedokļa.

7. Liesmas slāpētāja uzstādīšana. Maisījuma katalizatora uzstādīšana.
Dažās automašīnās katalizatora vietā ir atļauts uzstādīt liesmas slāpētāju, taču šajā gadījumā būs nepieciešams uzstādīt viltotu katalizatoru.
Šāda liesmas slāpētāja uzstādīšana iespējama tikai tad, ja transportlīdzeklim tehniskajā pasē nav atzīmju, kas norāda vides klasi (eiro……). Ja šādas zīmes nav, tad katalizatora vietā var uzstādīt liesmas slāpētāju, bet apakšējā lambda zondē var uzstādīt katalizatora maisījumu.
8. Daļiņu filtra noņemšana un nomaiņa (automašīnām ar dīzeli).
9. Lambda zondes diagnostika un nomaiņa.
10. Izplūdes sistēmas regulēšanas veikšana.
11. Pēc pasūtījuma izgatavota trokšņa slāpētāja iespēja.