Pirms pirkšanas pārbaudiet automašīnu

Lietotu automašīnu tirgus ir milzīgs un daudzveidīgs, tāpēc, izvēloties un pērkot transportlīdzekli, jābūt ļoti atbildīgam. Auto atlases un apskates speciālisti brīdina, ka pircējs jau no paša sākuma atrodas zaudētāju pozīcijās, jo viņam nav nekādas ticamas informācijas par uzrādīto auto. Turklāt ne katrs pārdevējs ir godīgs par automašīnas stāvokli. Aptuveni 80% informācijas par automašīnu tiek paslēptas pārdošanas laikā.

Jaunas un lietotas automašīnas iegādes process prasa pamatīgas zināšanas par visām pirkšanas un pārdošanas niansēm. Ļoti svarīgi ir pārliecināties, vai auto ir labā tehniskā stāvoklī, kā arī noskaidrot, kādas problēmas un darbības traucējumi ir. Ir ļoti grūti tikt galā ar šādu uzdevumu bez atbilstošas pieredzes un īpašas diagnostikas iekārtas.

Pārliecināsieties par pārdevēja piedāvātās cenas objektivitāti un godīgumu, tikai visaptveroša automašīnas diagnostika pirms tā iegādes.

Profesionāli un pieredzējuši eksperti pārbaudīs Jūsu izvēlēto auto un palīdzēs iegādāties tehniski veselu un juridiski tīru auto. Veicam auto pārbaudi gan pie privātajiem pārdevējiem, gan autosalonos.

Raksturlielumi, kas iekļauti automašīnas pārbaudē no tās tehniskās daļas viedokļa

 • Visbiežāk pārbaude sākas ar automašīnas ārēju pārbaudi, lai pārbaudītu, vai tai nav ārēju bojājumu (šķembu, skrāpējumu, iespiedumu, korozijas pēdu). Jebkurš defekts jau ir pamats cenas pazemināšanai, tāpēc transportlīdzeklim tiek veikta tik rūpīga apskate.
 • Virsbūves un tās elementu pārbaude dalībai ceļu satiksmes negadījumā, virsbūves elementu remonts un sekundārā krāsošana.
 • Virsbūves remonta kvalitātes noteikšana, ja tās tiktu atrastas.
 • Vadības bloku datordiagnostika, sensoru, elektriskās un elektronikas pareizas darbības pārbaude. Tiek pārbaudītas visas sastāvdaļas un mezgli, kuru diagnostiku nodrošina ražotājs.
 • Dzinēja darbības pārbaude, izmantojot datordiagnostiku.
 • Vizuāla motora pārbaude, vai nav mehānisku bojājumu.
 • Dažādu šķidrumu (eļļas, antifrīzu uc) noplūdes faktu noteikšana. Automātiskās ātrumkārbas pārbaude datordiagnostikas laikā. Ja iespējams, veiciet testa braucienu, rūtiņa ir atzīmēta kustībā.
 • Pasažieru salona apkures un gaisa kondicionēšanas sistēmu pārbaude.
 • Stūres mehānisma pārbaude.
 • Bremžu sistēmas pārbaude, t.sk. bremžu disku un kluču nodilums. Gaismas ierīču pārbaude.
 • Drošības spilvenu klātbūtnes pārbaude, pazīmju vai faktu noteikšana, gaisa spilvenu atvēršanās.
 • Pārbaudi var veikt, izmantojot datordiagnostiku un vizuālo pārbaudi.
 • Pareiza nobraukuma pārbaude, norādītā nobraukuma atbilstība detaļu un mezglu nodilumam. Rūpīga elektrisko vadības bloku pārbaude, lai noteiktu reālo nobraukumu.
 • Pārbaudīto darba šķidrumu līmeņu kontrole (eļļa, antifrīzs, bremžu šķidrums, stūres pastiprinātājs).

Pārbaužu skaits un diapazons ir atkarīgs no pārdevēja vai klienta sniegtajiem nosacījumiem automašīnas pārbaudei.

Papildus varam pārbaudīt, vai automašīnai nav sodāmības:

 • VIN numura, virsbūves numura vai šasijas numura identifikācijas marķējuma izmaiņu pazīmju vai faktu konstatēšana.
 • Oficiālai lietošanai pieteikto slēpto un dublikātu pārbaude.
 • Rūpīga vadības bloku pārbaude, lai identificētu rūpnīcā reģistrētos identifikācijas marķējumus.
 • Transportlīdzekļa dokumentu autentiskuma pārbaude.
 • Automašīnas pārbaude meklēšanai, ierobežojumi un aresti.
 • Visaptveroša pārbaudes ziņojuma sagatavošana

Noslēguma posms ir akta sagatavošana par veikto pārbaudi, kurā norādīti visi diagnostikas procesā iegūtie dati un sniegti ieteikumi auto iegādei un deklarētās vērtības izpildei.

Iemesli sazināties ar speciālistiem?

 • Pārdevējs tikšanās laikā nerada pārliecību.
 • Automašīnai nav garantijas (vecāks par 2-5 gadiem).
 • Auto izskatās aizdomīgi (detaļas cita nokrāsa, motoram neraksturīga skaņa).
 • Auto ir vairāki nesaprotami fakti, kas ir jāpārbauda.

Pasākumi automašīnas pārbaudei pirms pirkšanas

 • Parasti vispirms biezuma mērītājs nosaka krāsojuma biezumu uz dažādām virsbūves daļām, pēc tam tiek apskatīta automašīna no apakšas, tas palīdz speciālistam pārliecināties, ka visas priekšējās un aizmugurējās piekares, stūres, bremžu sastāvdaļas sistēma un riteņu vadības sistēma ir apmierinošā stāvoklī. Nesošo virsbūves daļu diagnostika ir obligāta, jo uz tām var palikt ceļu satiksmes negadījuma pēdas, parādīties rūsa vai sapuvušas vietas (tieši tās bieži izraisa noplūdes tvertnēs ar dzesēšanas šķidrumu un bremžu šķidrumu, kā arī stūres pastiprinātāju ). Pārbaudot balstiekārtu, tiek novērtēta visu detaļu komplektu pretdarbības esamība, pirmkārt, priekšējās un aizmugurējās sviras, amortizatori, lodveida savienojumi, stūres uzgaļi, klusie bloki. Bremžu sistēmas novērtējums palīdz noteikt, vai kluči ir nolietoti, vai diski ir pietiekami biezi un vai nav notikusi bremžu šķidruma noplūde.
 • Nākamajā diagnostikas posmā īpaša uzmanība tiek pievērsta dzinēja darbībai: pēc vizuāli akustiskā novērtējuma speciālists pēc klienta pieprasījuma var izmērīt kompresiju cilindros, jo dažām automašīnām tas var būt diezgan sarežģīta procedūra, it īpaši, ja runa ir par V-veida vai bokserdzinēju tipiem. Ir obligāti jāpārbauda visas barošanas bloka daļas, tostarp pat mazākās caurules, jābūt neskartām un labā stāvoklī. Oglekļa nosēdumu klātbūtne uz izskrūvētajiem aizbāžņiem norāda uz nepietiekamu kompresiju cilindros, kas vēl vairāk sarežģīs dzinēja darbību. Ja uz detaļu vītnēm tiek konstatēts eļļains šķidrums, svarīgi pārbaudīt virzuļa gredzenu blīvumu, iespējams, tie ir nolietojušies. Ja ir iespēja veikt dārgāku pārbaudi un labu servisa aprīkojumu, dzinēja cilindrus var apskatīt no iekšpuses, izmantojot endoskopa kameru (tas palīdz pārliecināties, vai uz detaļas sieniņām nav “skrāpējumu”, kas bieži izskaidro virzuļu pēkšņo ieķīlēšanos, kad motors darbojas).
 • Nākamais diagnostikas posms ir datorizēta novērtēšana, skenējot visus automašīnas elektroniskos vadības blokus kļūdu kodiem. Ja nepieciešams, varat pārbaudīt svarīgu mehānismu un visu veidu barošanas bloka sensoru darbības faktiskos raksturlielumus.
 • Apskates beigu posmā auto riteņu savirzes regulēšana tiek veikta pie speciāla stenda, bet tikai pēc papildus vienošanās ar auto īpašnieku. Statīva izmantošana ļauj precīzi izmērīt riteņu atrašanās vietas ģeometriju un atklāt negadījumu pēdas uz ķermeņa daļas.
 • Turklāt ir svarīgi pārbaudīt gaisa kondicionēšanas sistēmu. Klimata kontroles sistēmai skaidri jākontrolē temperatūras izmaiņas, kas ir iespējamas tikai tad, ja nav aukstumaģenta noplūdes, pilnīgas cauruļu un radiatora integritātes.

Transportlīdzekļa pārbaudes iespējas

Ja vēlaties apmeklēt klātienē

Jums pašam jāizvēlas automašīna, kuru vēlaties pārbaudīt. Zvaniet pārdevējam un noskaidrojiet, kad un kur viņš var parādīt automašīnu. Noteikti vienojieties ar pārdevēju par iespēju pārbaudīt automašīnu, ieskaitot diagnostikas aprīkojuma pieslēgšanu. Zvaniet mums, vienosimies par pārbaudes laiku un vietu, pierakstīsim jūs grafikā. Mūsu speciālists jums piezvanīs, kurš veiks pārbaudi, lai apstiprinātu tikšanos. Mēs iesakām pārbaudes dienā sazināties ar pārdevēju 2-3 stundas iepriekš, lai viņš no savas puses apstiprinātu tikšanos.

Automašīnas pārbaude attālināti, bez jūsu klātbūtnes

Jums pašam jāizvēlas automašīna, kuru vēlaties pārbaudīt. Zvaniet pārdevējam un vienojieties par iespēju pārbaudīt automašīnu, neaizmirstot par diagnostikas aprīkojuma pieslēgšanas iespēju. Zvaniet mums, mēs pieņemsim pasūtījumu attālinātai verifikācijai. Jums būs nepieciešami pārdevēja kontakti vai saite uz automašīnas pārdošanas sludinājumu. Pēc maksājuma veikšanas mēs sazināsimies ar pārdevēju un vienosimies par čeku. Pārbaude tiek veikta 1-2 dienu laikā pēc maksājuma saņemšanas. Pārbaudes dienā, ne vēlāk kā 1,5-2 stundas pirms sapulces, mēs sazināmies ar pārdevēju, lai apstiprinātu tikšanos no viņa puses. Pēc automašīnas pārbaudes mūsu speciālists ar Jums sazināsies un pastāstīs apskates rezultātus. Ja pārbaudes rezultātus nepieciešams saņemt rakstiski, paziņojiet par to ekspertam, 24 stundu laikā nosūtīsim ziņojumu uz Jūsu e-pastu.